Konkrétně v těchto dvou případech se jednalo o nedostatečné pravidelné vysávání spojené se zašlapáváním nečistot do hloubky koberce. Kobercový vlas se pak slepil a sešlapal právě v místech špatné údržby.
Přitom stačí tak málo, aby Vám koberec dělal radost co nejdelší dobu. Správná péče je základ, ať už zdobí doma Vaši podlahu kusové koberce, nebo máte položený v celé místnosti koberec metrážní, správná péče je základ. Poradíme Vám, jak se o koberce starat a jak předcházet jejich znečištění či nevratnému znehodnocení.
Insert your text here
Každý koberec potřebuje pravidelné vysávání. Nezáleží na tom, jestli je vyroben ze syntetického nebo přírodního vlákna, luxování se nevyhnete. Vysavač totiž účinně odstraní prach, drobky, zvířecí chlupy a další běžné nečistoty. Zároveň pravidelným vysáváním narovnáte vlas koberce, a tím udržujete jeho svěží vzhled.
Ideální je se do toho pustit dvakrát až třikrát týdně. Jakmile totiž nečistoty do koberce zašlapete, samotným vysáváním se jich už nezbavíte.
TIP
Kromě frekvence vysávání hraje důležitou roli i směr, jakým vysáváte. Abyste vyčistili koberec opravdu hluboce a zbavili se všech nečistot, vysávejte všemi směry.
Zkuste speciální suché čisticí pěny, koberci dodají nový dech. Stačí je nastříkat na koberec, a poté kartáčkem z přírodních vláken pěnu do koberce zapracovat. Nechte pěnu působit klidně několik hodin, absorbuje tak do sebe nečistoty a pachy. Poté koberec vysajte.
Kromě pravidelného vysávání je možné koberec jednou za čas také pořádně vyčistit speciálními prostředky. Mokré čištění neboli tepování totiž účinně odstraní zašlapanou špínu, mastnotu a také eliminuje nežádoucí pachy.
Čisticí prostředky na koberce obsahují aktivní látky, které efektivně oddělí částečky nečistot od vláken koberce. Nečistoty pak jednoduše setřete bílým čistým hadříkem a po vyschnutí už stačí koberec jen důkladně vysát.
Mokré čištění je vhodné především pro celoplošně fixované metrážní koberce. Volně položené koberce se při mokrém čištění mohou zvlnit nebo smrštit.
V nabídce čisticích prostředků na koberce najdete různé odstraňovače skvrn a speciální čisticí roztoky. Čističe nejen odstraní špínu, zároveň koberec příjemně provoní a osvěží. Při mokrém čištění koberce s vysokým vlasem počítejte také s delší dobou schnutí. To může trvat několik hodin až pár dní. Záleží, jak velký koberec čistíte a jak vysoký je vlas koberce.
Prevence hraje svou významnou roli také v péči o koberec. Do každého vchodu umístěte praktickou rohožku, která zachytí nečistoty a vlhkost z bot. Ta se pak nepřenese na koberec a Vy si ušetříte práci s jeho čištěním. Rohožky nebo čisticí zóny se hodí především tam, kde se běžně nezouváte. Rohožku také jednou za čas vyklepejtea pořádně vyčistěte, jinak se sama stane zdrojem znečištění.
Pravidelná a správně realizovaná údržba se zkrátka vyplatí. Právě díky dodržování shora uvedených postupů se Váš koberec udrží ve skvělé formě po dlouhá léta.
Spojení lina je klíčem k dokonalé podlaze bez viditelných spár a s dlouhou životností. Existují dva hlavní způsoby spojování lina: horkovzdušné svařování a svařování zastudena. V tomto článku se podíváme na výhody obou metod a ukážeme si, jak na to.
Mastný flek – na to se opravdu nedívá s potěšením. Ať už se jedná o kapku oleje z pánve nebo o usazený mastný film, zbavit se ho může být pěkný oříšek. Naštěstí existuje několik osvědčených metod, jak odmastit podlahu.
Vinylová podlaha je ideálním řešením do každé domácnosti, a to jednoduše proto, že má mnoho skvělých vlastností. Co ale dát pod vinylovou podlahu, pokud chcete její pozitiva posunout ještě o úroveň výš?
Pořídili jste si novou podlahu a už zbývá ji jen položit. Ještě, než se do toho pustíte, vás čeká nivelace podlahy. Poradíme vám, co to je nivelace podlahy a jak vám vykouzlí dokonale hladký povrch.