Tuto podkladovou vrstvu koberce tvoří syntetická juta v mřížce. Jde o pevný, odolný a relativně levný podkladový materiál. Tento typ podkladu se používá také u zátěžových koberců pro komerční prostory.
Metrážové koberce s tímto podkladem doporučujeme fixovat oboustrannou lepicí páskou a nebo ještě lépe celoplošným přilepením pomocí vhodného lepidla.
Jedná se o prémiovou podkladovou vrstvu koberce. Vyrábí se spojením (tavením) flísové vrstvy a tkaného polypropylenového podkladu.
Spojují se v ní výhody obou těchto materiálů a vznikl z toho pevný, stabilní a měkký materiál a výborný izolační podklad.
Koberce s tímto podkladem výborně izolují teplo i hluk. Zároveň nabízí vysokou odolnost a životnost. Koberec s touto podkladovou vrstvou můžete celoplošně lepit. Dá se položit také napínáním.
Filc patří mezi velmi pevné podkladové vrstvy s vynikajícími akustickými a tepelně-izolačními vlastnostmi.
To znamená, že dobře tlumí kročejový hluk a drží teplo v místnosti.
Koberec s filcovou vrstvou je vysoce odolný proti opotřebení. S filcem se obecně lépe manipuluje, protože není drsný. Při pokládce tak nepoškrábe vás ani stěny.
Podklad tvoří speciální vrstva lepidla, latexu nebo zpevňovací hmoty. Díky tomu se hodí do méně namáhaných místností.
Tento typ podkladové vrstvy se nejčastěji používá u levnějších vpichovaných koberců.
Koberec s tímto typem podkladu vždy fixujte jedině celoplošným lepením.
Spodní vrstvu koberce v tomto případě tvoří objektová protiskluzová guma, která se mimořádně komfortně pokládá.
Koberec je díky takovému podkladu protiskluzový a velmi odolný vůči posouvání.
Díky této gumové vrstvě se koberec nevlní. Gel Foam podkladovou vrstvu najdete často na rohožkách nebo běhounech, které stojí volně v místnosti.
Tato úprava snižuje riziko, že po koberci uklouznete.
Tento podklad najdete především na zátěžových kobercích určených pro komerční prostory. Hodí se i pro koberce, které se chystáte položit na podlahové vytápění.
Podklad je vysoce odolný vůči vysoké zátěži a odolává také plísním.
Jedná se o syntetický materiál se zesílenou akustickou a tepelnou izolací. Koberce s pěnovým podkladem nabízí také příjemný došlap.
Díky silné podkladové vrstvě při pokládce nepotřebujete žádnou další podložku.
Jedná se o velmi trvanlivý a ohebný materiál, který se snadno přizpůsobí jakémukoli podkladu. Nabízí také velmi dobré akustické vlastnosti.
Tvoří ho nejčastěji bitumen, který se skládá ze dvou vrstev oddělených vrstvou netkané textilie ze skleněných vláken.
Netkaná textilie pak zajišťuje lepší rozměrovou stabilitu. S tímto typem podkladové vrstvy se setkáte jen u kobercových čtverců.
Opět jde o podklad primárně určený pro zátěžové koberce. Tento podklad je vyrobený z technické gumy.
Díky němu jsou koberce měkké, nekloužou a nabízí vysokou odolnost.
Nopy najdete především na umělé trávě.
Jde o pár milimetrů velké výčnělky, které slouží k lepší přilnavosti umělého trávníku k podkladu. Nopy také zajišťují lepší odvod vody.
Jednotlivé podkladové vrstvy koberců už znáte. Přestože se všechny koberce vyrábí s podkladovou vrstvou, doporučujeme při pokládce používat ještě kvalitní podložku pod koberec.
Ta vám totiž zajistí extra komfort při došlapu, vynikající tepelnou i zvukovou izolaci a také si díky ní prodloužíte životnost koberce.
Podívejte se také na přehled materiálů pro výrobu koberců nebo na jednotlivé technologické úpravy koberce.
Při výběru vinylové podlahy se setkáte s mnoha termíny a parametry. Jedním z nich je tloušťka. V tomto článku se podíváme na to, co všechno tloušťka vinylové podlahy ovlivňuje a jak si vybrat tu správnou pro vaše potřeby.
V ložnici se dějí věci. Co se frekvence a délky týče – nejčastěji v ní spíme. Této bohulibé činnosti se věnujeme až třetinu svého života. Všichni víme, že kvalitní odpočinek je základ, možná jste ale nevěděli, že na kvalitu spánku může pozitivně působit i koberec. Máme i další důvody, proč ho mít v ložnici.
Hladké podlahy, zejména PVC a vinyl, se v posledních letech staly velmi populární volbou pro kancelářské prostory. Jejich obliba pramení z kombinace praktičnosti, estetiky a příznivé ceny. Zjistěte, jak vybrat hladkou podlahu do kanceláře.
Přemýšlíte, jaký druh podlahové krytiny zvolit do svého interiéru? Jaké výhody má koberec, vinyl, PVC podlaha či dlažba? Pokusíme se vás zorientovat v pestrém světě podlahových krytin a pomůžeme s výběrem té nejvhodnější.