Ano, plovoucí podlaha doslova „plave" na podkladu. Jednotlivé lamely nebo dlaždice do sebe totiž zapadají pomocí zámkového systému („click“), a vytváří tak celistvou plochu. I proto se jim říká „click“ podlahy.
Podlahy plovou od devadesátek
Systém instalace „click" se u podlah objevil v průběhu 90. let 20. století. Za objevem stojí švédská společnost Välinge Innovation AB. Dnes existuje více než 200 výrobců plovoucích podlah, kteří využívají její patenty.
Ještě předtím, než vás seznámíme s jednotlivým druhy „plovouček“, podívejme se na důvod, proč jsou tak oblíbené.
Mezi hlavní výhody plovoucích podlah patří:
Krytinu, kterou lidstvo objevilo v 70. letech 20. století, jsme si brzy oblíbili a stala se častou volbou pro naše domovy, a to i díky její ceně, avšak na úkor jejích vlastností.
Laminátová plovoucí podlaha patří jednoznačně mezi nejlevnější volby, její odolnost je však velmi nízká. Laminát se může lehce odštěpit (například při pádu předmětů z výšky), vadí mu i rozlitá tekutina. Nezapomeňte ani na její vyšší hlučnost a tvrdost při došlapu, stejně jako horší tepelně-izolační vlastnosti (větší pocit chladu) ve srovnání například s vinylem.
Na vinyl můžete pět ódy celý den. Je odolný i vůči rozlité tekutině, dobře vypadá a má skvělé tepelně-izolační vlastnosti. Zkrátka vás nebudou zábst nohy a vaši sousedé už neuslyší dupot nohou při ranním shonu.
Když to shrneme, vinylová plovoucí podlaha:
Dřevěná podlaha se zdá být jako výborná volba, a to do té doby, než narazíte na cenovku a pak i na samotné vlastnosti dřeva.
Začneme pozitivy: Dřevo je přírodní materiál, má skvělou tepelnou vodivost a v interiéru vypadá perfektně. Co se negativ týče, dřevo vyžaduje pravidelnou údržbu, nesnese vodu a je také náchylnější na poškrábání. Ze všech podlah patří k těm ve vyšší cenové hladině.
Tento druh krytiny je dalším přírodním materiálem, který se vyznačuje velice příjemným došlapem. Chodit po korku je zkrátka pohodlné. Je to totiž teplý a měkký materiál. Na druhou stranu je jeho odolnost nižší, přičemž při chybné údržbě může dokonce dojít k drolení, a cena je rozhodně vyšší než u vinylové podlahy.
Plovoucí podlahy představují moderní a praktické řešení pro váš domov. Díky široké škále typů a designů si vybere opravdu každý. Než se pro konkrétní typ rozhodnete, zvažte všechny výhody a nevýhody a vyberte si podlahu, která bude splňovat vaše požadavky. Pomůže i článek: Jak vybrat plovoucí podlahu.
Cílem projektu je pořízení tří vozidel na elektrický pohon kategorie M1 – Volkswagen ID.4 ID.4 Pro People (A1) včetně tří dobíjecích stanic v rámci programu „Záruka Elektromobilita – I. Výzva.“ Pořízené elektromobily budou primárně sloužit k podnikatelské činnosti společnosti KOBERCE BRENO, spol. s r.o.
Při výběru vinylové podlahy se setkáte s mnoha termíny a parametry. Jedním z nich je tloušťka. V tomto článku se podíváme na to, co všechno tloušťka vinylové podlahy ovlivňuje a jak si vybrat tu správnou pro vaše potřeby.
V ložnici se dějí věci. Co se frekvence a délky týče – nejčastěji v ní spíme. Této bohulibé činnosti se věnujeme až třetinu svého života. Všichni víme, že kvalitní odpočinek je základ, možná jste ale nevěděli, že na kvalitu spánku může pozitivně působit i koberec. Máme i další důvody, proč ho mít v ložnici.
Chcete, aby se váš domov stal oázou klidu a harmonie? Starověké čínské učení feng-šuej vám s tím může pomoci. Podle něj totiž hrají právě koberce v interiéru důležitou roli. Zjistěte, jak s jejich pomocí usměrnit tok energie čchi a dodat interiéru na útulnosti.